© Drapella/Virt/IFSC.

Po napornem in živčnem obdobju priprav in tekem so se v Parizu pomerili najboljši plezalci in plezalke. Med njimi je bil tudi pri slovenski moški predstavnik na olimpijskih igrah v plezanju – Luka Potočar. Drugič sta nastopili tudi Mia Krampl in Janja Garnbret. V plezanju so podelili dvoje medalj: v kombinaciji (težavnost in balvani) in v hitrosti. Vsi naši predstavniki so nastopili samo v kombinaciji.

Luka je nekoliko slabše začel na balvanih, ki so bili presenetljivo zelo težki. Brez osvojenega vrha je končal na 17. mestu. V svoji disciplini je nekoliko popravil uvrstitev, ampak še vedno ni dosegel rezultata, ki ga je bil sposoben. Drugi krog je končal na 11. mestu. Skupno je bilo dovolj za 16. mesto, kar pa ni bilo dovolj za finale. Luka je pokazal, da ima še veliko rezerve, vseeno smo ponosni na njegov prvi nastop na olimpijskih igrah. V finalu je olimpijski zmagovalec postal Toby Roberts (GBR), 2. je bil Sorato Anraku (JPN) in 3. Jakob Schubert (AUT).

Pri ženskah Janja ni imel težav se uvrstiti v finale. Tako v balvanih kot v težavnosti je plezala odlično in bila na koncu prva. Mia je bila 17. in 10. in končala na 17. mestu, kar ni bilo dovolj za finale. V finalu je bila Janja spet najboljša v balvanih, v težavnosti pa je bila “samo” 3., kar je bilo dovolj za ponovno osvojitev naziva olimpijske zmagovalke! Bravo! 2. je bila Brooke Raboutou (USA) in 3. Jessica Pilz (AUT).